Ateliér

Jak to u nás chodí

Krátké povídání o nás

Od roku 2011 pracujeme jako osoby samostatně výdělečně činné v projekci staveb. V roce 2016 jsme založili společnost s ručením omezeným. Zaměřujeme se na urbanismus, veřejná prostranství, stavby obytné (rodinné domy, bytové domy, rekonstrukce domů), veřejné, administrativní, dopravní, řešení interiérů i komplexní rekonstrukce. Pravidelně se také účastníme architektonických soutěží.
Snažíme se být v kontaktu s klientem od prvotní studie, přes projektovou dokumentaci až po realizaci stavby. Tak, aby byla zabezpečena návaznost jednotlivých fází projektu. Na projektech spolupracujeme s dlouhodobě osvědčenými specialisty.

Časová náročnost projektu

Příprava stavby domu je časově náročná a není radno ji podcenit. Obecně se dá říct, že se dům jeden rok projektuje a projednává s úřady, druhý rok se staví. Správná příprava stavby rodinného domu se skládá z celkem pěti fází. Náš ateliér vás rád provede celou touto projektovou přípravou. Rovněž ale nabízíme možnost využít naše služby pouze pro některou z těchto fází.

Zpravidla se začíná úvodní schůzkou, kde probereme vaše představy. Tato schůzka je nezávazná a je zcela zdarma.
Pokud si chcete schůzku sjednat již nyní, využijte formulář zde a nebo nás kontaktujte telefonicky či emailem.
Popis jednolivých fází projektu najdete zde

Projektová dokumentace a její typy

Dobrý dům, to není jen spousta cihel, dřeva či betonu. Abyste mohli postavit kvalitní dům, musíte mít především kvalitní, koncepčně promyšlený a důkladně zpracovaný projekt.
Každý projekt novostavby nebo rekonstrukce obsahuje několik dílčích mezistupňů. Tyto typy dílčích projektových úkonů a jejich obsah je stanoven zákonem č. 183/2006 Sb. Podrobnosti se dočtete zde

Náš ateliér je vám k dipozici pro zpracování jakékoli dokumentace.

Cenová kalkulace

Základní cena individuálního projektu jednopatrového zděného bungalovu začíná na 37 500 Kč.

V této ceně je zahrnuta stavební část, statická část, požárně bezpečnostní řešení stavby, průkaz energetické náročnosti stavby, projekt podlahového vytápění a vnitřní rozvody zdravotechniky. V této kalkulaci není zahrnuta studie, počítá se s jasnou představou investora, projekty přípojek k sítím atd.
Podrobnější vysvětlení a srovnání typových a individuálních projektů najdete zde

BIM - Inteligentní model budovy

Naše kancelář pracuje moderními postupy a metodikami. Využívá novodobých technologií, zejména procesu BIM (Building information model – Informační model budovy). Tyto procesy jsou ve světě známy již nějakou dobu, avšak jejich efektivní využití přichází až s moderní výpočetní technikou. Práce v BIM je časově náročnější, jeho užití se však pozitivně promítne do ceny i kvality stavby.
Více o inteligentních budovách naleznete zde